Náhle zmeny počasia
(najmä v apríli, októbri a novembri) nám dávajú zabrať a nie je to len mýtus.
Príznaky
sa u ľudí prejavujú rôzne. Môže ísť o odmietavosť, podráždenosť, bolesť hlavy či jaziev i poruchy spánku alebo nevoľnosť.
Vo všeobecnosti platí, že ľudia s vysokým resp. nízkym tlakom, so srdcovým infarktom alebo mozgovou príhodou najviac trpia počas búrok a dažďov.
Tí, ktorí majú problém so spánkom a koncentráciou, citlivo reagujú na teplé fronty. Ľudia so zahojenými zraneniami alebo po amputácii končatín, reagujú citlivo na chlad a vlhkosť.
Čo pomáha
Vitamín C - zlepšuje schopnosť organizmu prispôsobiť sa na prudké zmeny počasia. Snažte sa zjesť aspoň kúsok surovej zeleniny a ovocia (jablká, kivi, banány, pomaranče, grapefruity a citróny). Taktiež dbajte na vhodnú suplementáciu v podobe kvalitného vitamínu C.
Magnézium (horčík)
pomáha najmä pri bolestiach hlavy. Ak máte možnosť, odsledujte si predpovede počasia a pár dní pred očakávanou zmenou začnite užívať magnézium a pokračujte aj chvíľu po zmene. Vysokokvalitné magnézium v glycinátovej forme so vstrebateľnosťou až 80% nájdete aj u nás v e-shope.
Zázvor
výborne naštartuje metabolizmus a hravo zaženie možné tráviace problémy, kolísanie nálad, bolesti hlavy a brucha. Môžeme si urobiť čaj z pomletého/nastrúhaného zázvoru. Malú časť nastrúhaného zázvoru zalejeme vriacou vodou a necháme luhovať 10-15 minút. Potom osladíme trochou medu a môžeme pridať aj citrón.
Ľahká strava
pomôže vám prekonať náhle zmeny počasia. Odporúčame obmedziť príjem mäsa a omáčok ťažkých na trávenie. Dajte si radšej vajíčka, ryby, ovocie, zeleninu, strukoviny a nezabudnite používať do jedál olivový olej.